MTD OPTIMA 34 VE

• Vypadá dobře

• Vypadá dobře, funguje jak má

• lehký
    • výkonný
    • dostupné ND (nový nožový válec za cca 1000Kč)
    • šasi z PP

Jedná se o lehký, relativně výkonný (mě se na trávníku nikde nedusil) stroj. Daň za jeho hmotnost je šasi z PP (nevydrží hrubé zacházení) a přepadávání na řidítka (zvlášť když si na ně namotáte kabel) - nebezpečí poničení vypínače a zapojeného kabelu. S kvalitou práce jsem spokojen (drátkový válec jsem nevyzkoušel). Sběr trávy je jako u všech vertikutátorů nic moc (nevytváří ventilační účinek jako sekačky, takže méně naplní koš), u tohoto modelu můžete cca každých 20m vysypávat koš (těch 20m sebere ale docela obstojně) Většina lidí řeší sběr travní sekačkou nebo hraběmi - což se mě taky osvěčilo. Nožový válec je mezi nápravami, pro větší terénní nerovnosti je lepší mít nožový válec v ose s kolečky - mě to však nevadí. Další + dostupný (i cenově) náhradní nožový válec. Po prvním použití bylo opotřebení malé. Věřím, že s ohleduplným zacházením bude dobře sloužit.

Typ pohonu
Objem koše
45 l
14 kg
Výškově nastavitelná rukojeť

Vertikutátor OPTIMA 34 VE s elektrickým pohonem, s výkonem 1500 W.Vertikutátor OPTIMA 34 VE má záběr 34 cm a disponuje sběrným košem o objemu až 45 litrů.Díky průměru kol 200/200 mm stroj OPTIMA 34 VE dobře přilne k terénu.

Technické parametry:

• , zakoupeno v ZTGronych

• Zatim nebyl čas na práci
    • Vypadá dobře

• Vypadá dobře, funguje jak má

Vertikutátor jsem si vybral hlavně z důvodu použití asynchronního motoru, který by měl být méně hlučný a odolnější. Při vybalení z krabice mě zarazila nálepka 99 dB(A) hlučnosti. Pojal jsem podezření, odšrouboval kryt motoru a koukám, je tam synchronní komutátorový motor s uhlíky, který je prý hlučnější. Co dodat, klamavá reklama. Vertikutátor jinak nemusí být špatný, působí solidně, ale ten motor mě mrzí.

• Po 10 metrech pouzivani se rozhodl ze nepotrebuje 4 kola na seceni a jedno kolo odpadlo. Coz je skutecne k nastvani. Evidentne byl vyrobe spatny hned pri nakupu. Zatim resim reklamaci uvidime.

Nevim co si o dotycne kvalite myslet. Prace s nim byla jednoducha,ale dle meho nazoru nema dostatecnou hloubku nozu. Nekdy nezabira vubec. Velice spatna kdyz vam po 10 metrech upadne kolo.

• lehký
    • výkonný
    • dostupné ND (nový nožový válec za cca 1000Kč)
    • šasi z PP