AL-KO Comfort 38 VLB

Objem koše
55 l
19 kg

• , zakoupeno v GARTEKO

Ještě jsem nevyzkoušelo, doufám že splní moje představy.

• , zakoupeno v Nářadí-Vítek

• Lepší než hrábě.
    • Dostupné náhradní díly (nové válce a pružiny)
    • Pořád "trousí", tzn. hodně trávy se nezachytí do koše a je nutné to po sobě shrabat.
    • Lámou se úchytky pro zvedací kryt na koš

Už jsem měl elektrický Al-ko 32 i 38, ale v obou případech mi tak nějak odešel motor (prostě jel cca minutu a vypnul se). Teď jsem zkusil benzín. Má trochu slabší motor, takže když je hustší trává tak trochu umírá a hlavně pořád za sebou nechává trsy trávy, ale celkově to práci usnadní a pokud nevertikutujete moc často, tak je to užitečný pomocník.

• výkon za slušnou cenu

• Hmotnost: 20,6 kg

Dodáváno včetně sběrného koše

Specifikace AL-KO Comfort 38 VLB Combi Care

Frézovat nebo provzdušňovat:

Při jednom nákupu kompletní péče o trávník jediným přístrojem. Frézovací válec s 14 speciálními noži z tvrzené oceli a provzdušňovací válec s 24 pozinkovanými ocelovými pružinami se speciálním excentrickým upevněním.

Výměna válců rychle a jednoduše:

Bez nářadí a velmi jednoduše pomocí jediného šroubu lze vyměnit frézovací válec za válec provzdušňovací (modely COMBI CARE).

Benzínová travní fréza AL-KO 38 VLB je s výkonným motorem vhodná pro frézování a provzdušňování větších travních ploch. Frézovací válec lze jednoduše, bez nářadí, vyměnit za provzdušňovací válec. Bezpečnostní ukazatel u travní frézy signalizuje, zda je pracovní válec správně nasazen a zajištěn. Pracovní hloubka lze u travní frézy AL-KO nastavit jediným pohybem ruky do některé z pěti poloh. Sběrný koš a provzdušňovací válec jsou v ceně travní frézy 38 VLB. Pomocí travní frézy AL-KO bude Váš trávník celoročně zelený a pěstěný.

Frézovat nebo provzdušňovat:

Při jednom nákupu kompletní péče o trávník jediným přístrojem. Frézovací válec s 12 speciálními noži z tvrzené oceli a provzdušňovací válec s 20 pozinkovanými ocelovými pružinami se speciálním excentrickým upevněním.

Výměna válců rychle a jednoduše:

Bezpečnost především:

Bezpečnostní ukazatel signalizuje, zda je pracovní válec správně nasazen a zajištěn.

Vždy správná pracovní hloubka:

Jediným pohybem ruky lze nastavit pracovní hloubku do některé z pěti poloh. Neutrální polo

2zákazníci nedoporučují produkt
  • , zakoupeno v GARTEKO

Ještě jsem nevyzkoušelo, doufám že splní moje představy.

• , zakoupeno v Nářadí-Vítek

• Lepší než hrábě.
    • Dostupné náhradní díly (nové válce a pružiny)
    • Lámou se úchytky pro zvedací kryt na koš

• design
    • kvalita servisu
    • kvalita provedení

Vyvrácení pár PR mýtů:
    -pokud máte kvalitní mulčovací sekačku, je nesmysl co se zde tvrdí, ba naopak. Posečená tráva je rozdrcena na drť a slouží jako hnojivo a zároveň jako ochrana proti vysoušení. Navíc pokud máte zdravý trávník, do rána žížaly mulč zpracují.
    -výrobky firmy Alko nejsou určeny na profi ani poloprofi určení, takže pokud je chcete použít v pořádném zápřahu (např. úprava velkých ploch, či častější používání vícero lidmi) budete velmi rozčarováni a nakonec skončíte u těch několika renomovaných výrobců, i když jsou někdy několikrát dražší.
    Takže pokud máte malý pozemek (cca 400m) tak je to asi jedno a můžete použít výrobky firmy Alko. Pokud však máte větší, poohlédněte se po pořádných pracantech, vyplatí se to.
    Mám zahradu cca 800m a taky jsem začínal na Alko a jemu podobných.

• Dnes je 17.02.2012 a od koupi 05.2009 .sem ho používal jenom dva krát po dvaceti minutách a už je v záruční opravě u pána KONVIČKU zar.servis Přerov od roku 2010 znovu ,"doted a to nevím do kdy tam bude ponevač ho nemůžu najít !!!!! Dne 17.02.2012 ...

Tahle záležitost se tahá jíž třetí rok a prístroj sem používal dosud cca 30-50 minut okrem této doby je již min po třetí krát u pána Konvičku ,no tento krát je v servisu už víc jak rok a po první urgenci nebyl ješte hotov a po druhé v 2011 pracovník servvisu ho nemohl najít tak momentálne přez rok nemám 8700 Kč a ani stroj !!!!!!!!!!

• , zakoupeno v KOBRAS RUNLAB

• je benzínový a za rozumnou cenu
    • košík v ceně
    • dvojí funkce - provzdušňovač a "lechtátko" na trávu
    • design

rozumná cena
    design
    zkušenost zatím žádná

• , zakoupeno v Zelené údolí

• Je to lepší než hrabat ručně
    • Vyhrabaná stará tráva nelétá do koše,ale zčásti zůstává na trávníku.
    • Špatný přístup k primárnímu startování.

Vybral jsem si tuto frézu z důvodu ceny. Na menší plochy je postačující.

• , zakoupeno v Zelené údolí

• Dobrý pomocník, který ulehčí práci a dobře vyčistí trávník
    • Slabší motor
    • Špatné řešení nasazování koše,při otáčení má tendenci se vyháknout

Tento produkt jsem si vybral proto,že cenově byl výhodný.
    Dělá se sním dobře a také spotřeba benzínu je nízká.
    Mohu ho opravdu doporučit,protože na ploše trávníku o velikosti 650m2 pracoval neůnavně

• , zakoupeno v Televiznistolky.com

• Pár produktů této značky jsem měla a mám.

Když jsem s nějakou značkou spokojena, dá rozum, že se k ní zase ráda vrátím.

• Snad cena .
    • Slabej motor ,poruchové startování a koš je okamžite ucpanej .

Stroj mám již 3x v opravě ,takže sem zase nemohl provést provzdušnení trávniku ,když začnete pracovat zistíte že koš po pár metrech je pln no jenom zepředu ,takže se ucpáva a po 1,5 h práce ste pracoval na trávníku jenom 40 min.Zbytek ste vysípal koš."a pak se stroj už po druhé zadřel.. Odborník a recenzista p.KANDA je jejích prodejce tak znáte asi jaké mohou být jeho recenze..